معمولاً کسب‌وکارهای موفق با مشخص کردن اهداف و استراتژی دقیق، برنامه‌ریزی، اجرای هدفمند و مداوم، بهبود مستمر فرآیندها و تحلیل بازخوردها موفق به برتری بر سایر رقبای خود در این بازار سخت و پیچیده‌‌ همراه با رقابت‌های شدید کسب‌وکار می‌شوند.
آیا می‌توانید کسب‌وکار خود را این‌گونه تحلیل کنید و بازخوردی مداوم از رفتار مشتریان و بازده کسب‌وکار خود به دست ‌آورید؟

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام

همان‌طور که گفتیم رقابت‌های شدید کسب‌وکار امروزی شرکت‌ها را ناگزیر به استفاده از روش‌هایی نموده است تا بدین‌وسیله خود را از سایر رقبا متمایز کرده، مشتریانشان را به هر نحوی حفظ کرده و آنان را برای خرید مجدد تشویق کنند.
اما کسب‌وکار شما در چنین محیطی چگونه می‌تواند وفاداری مشتریان را افزایش دهد؟
برای افزایش وفاداری مشتریان تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که انتظارات مشتریان را برآورده ساخته و ارتباط خود را با آن‌ها تقویت کنید و اینجاست که نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می‌تواند برای شما گره‌گشا باشد.
ساده‌ترین کاری که یک نرم‌افزار CRM، می‌تواند انجام دهد شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا فرآیند خرید مشتریان را از لحظه ایجاد انگیزه تا خرید نهایی مدیریت کند.

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام

آیا برای مدیریت ارتباط با مشتریان خرید یک نرم‌افزار کافی است؟

در حقیقت نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری است برای جمع‌آوری نیازها، رفتارهای تجاری مشتریان و اطلاعات تماس هر یک از آن‌ها در یک پایگاه اطلاعاتی.
برای کسب موفقیت در استفاده از نرم‌افزار CRM، باید استراتژی داشته باشید؛ اما برنامه‌ریزی برای استراتژی موفق، بدون داشتن یک دید ۳۶۰ درجه‌ای ازآنچه در درون، بیرون و ارتباطات سازمان می‌گذرد، بدون شک با شکست مواجه خواهد شد.
پیاده‌سازی یک نرم‌افزار CRM که باعث ارتقاء عملکرد سیستم کاری شما در جهت تحقق اهداف و استراتژی‌های کسب‌وکارتان شود، چیزی بیشتر از نصب یک نرم‌افزار CRM و اختصاصی سازی کردن آن می‌باشد.
پیاده‌سازی CRM به‌طور اصولی و حرفه‌ای تحلیل سیستم بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش و همچنین تعیین اهداف و برنامه‌ریزی جهت اجرا و فرهنگ‌سازی آن در سازمان می‌باشد که می‌تواند دید شفاف ۳۶۰ درجه‌ای از کسب‌وکارتان به شما بدهد.
حال می‌توانید با خیال راحت از این اطلاعات در جهت اصلاح قیمت‌گذاری محصولات یا خدمات، پیش‌بینی فروش، میزان رضایت مشتریان، وفادار سازی مشتری، ارائه خدمات بهتر، میزان عملکرد پرسنل خود و… نیز استفاده کنید.

مراحل طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM

به‌طورکلی ۴ مرحله اصلی و تخصصی در پیاده‌سازی نرم‌افزار به شرح زیر می‌باشد:

#

۰۱

تدوین استراتژی و اهداف سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان با برگزاری جلسات مشاوره

۰۲

شناخت استراتژی بازاریابی، فروش و خدمات سازمان

#
#

۰۳

نصب، راه‌اندازی، عملیاتی سازی و آموزش سیستم به کاربران

۰۴

ارزیابی کارایی و اثربخشی فرآیندهای مرتبط مانند بازاریابی، فروش و خدمات به مشتری

#

چرا پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM کاری حرفه‌ای و تخصصی می‌باشد؟

علاوه بر اهمیت تعیین استراتژی و پیاده‌سازی آن در بخش‌های مختلف نرم‌افزارو همچنین پیدا کردن مشکلات اصلی کسب‌وکار و ارائه راه‌حل توسط سیستم هنگام سفارشی‌سازی نرم‌افزار موارد زیر نیز اهمیت بسیاری دارد:

انتقال داده ها با سرعت زیاد و بدون خطا

با توجه به فرایندهای جاری و روش‌هایی که در حال حاضر برای نگهداری داده‌ها استفاده می‌کنید، کار انتقال داده‌‌ها به سیستم جدید ممکن است ساده و یا پیچیده باشد. برای اینکه داده‌هایی که وارد سیستم می‌کنید درست و بدون خطا باشند، سرعت کار افزایش یابد و دوباره‌کاری‌ها برطرف شود بهتر است افراد متخصص این کار را برای شما انجام دهند.

استفاده از امکانات بر اساس نیاز مندی های کسب وکارتان

نرم‌افزارهای CRM، ابزارهای پیشرفته و قدرتمندی هستند اما به خاطر داشته باشد که همواره بین امکانات و ویژگی‌های موجود در نرم‌افزار و نیازمندی‌های کسب‌وکار شما فاصله‌ای وجود دارد. یک متخصص در این زمینه می‌تواند این نقاط را برای شما تعیین و مستند نماید.

آزمایش سیستم پیش از ورود به فاز عملیاتی

یکی از مراحل مهم در فرایند پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM، آزمایش سیستم پیش از ورود به فاز عملیاتی است. بهتر است تا از عملکرد درست آن اطمینان داشته باشید. یک متخصص در پیاده‌سازی نرم‌افزار می‌تواند پس از تکمیل فرایند تست و رفع مشکلات احتمالی، سیستم آماده را به شما تحویل دهد تا با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

تمرکز پرسنل بر روی کار اصلی

اجبار کارکنان به استفاده از سیستم جدید هم‌زمان با ورود اطلاعات و تنظیمات توسط خود آن‌ها می‌تواند مشکلات زیادی ازجمله کاهش بازده پرسنل و عدم تمرکز بر روی کار اصلی را به همراه داشته باشد.

یکی از مراحل مهم در فرایند پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت آموزش مهارت لازم برای استفاده از نرم‌افزار CRM به کارکنان می باشد، در این حالت شما می‌توانید به کارکنان خود اطمینان دهید که نرم‌افزار CRM به آن‌ها در انجام بهتر و ساده‌تر کارها کمک می‌کند.

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام

در صورت پیاده‌سازی دقیق و حرفه‌ای نرم‌افزار CRM شما موفق به عملیاتی نمودن سیستمی منطبق با نیازمندی‌های سازمان خواهید شد.

پیاده سازی نرم افزار سی آر ام

پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM چگونه می‌تواند در جذب و نگهداری مشتری به شما کمک کند؟

واضح است که تنها با فروش یک محصول خوب نمی‌تواند رضایت همه جانبه مشتری را جلب نمود، بلکه با ارائه خدمات پس از فروش ایده‌آل این امر محقق خواهد شد.
درواقع اگرچه وجود تیمی مجرب با برخوردی مناسب، منجر به ایجاد اعتماد و آرامش خاطر در مشتریان خواهد شد، ولی تنها راهی که شما را نسبت به رقبا متفاوت می‌کند و باعث می‌شود مشتریان شما را بیاد آورند ارائه خدمات به شکلی متفاوت و ایجاد یک تجربه لذت‌بخش برای مشتریان است.
با پیاده‌سازی حرفه‌ای نرم‌افزار CRM در جهت ارائه خدمات به شیوه‌ای متفاوت به مشتریان تنها فروش یک محصول خوب پایان کار نیست و ارتباط شما با مشتری بعد از فروش و برحسب استراتژی مشخص سازمان شما و به‌صورت سیستمی حفظ و این فرآیند شمارا به شکل چشمگیری متفاوت خواهد کرد.
بیاد داشته باشید هیچ نرم‌افزار CRM آماده‌ای وجود ندارد که بتواند به‌صورت کامل نیازمندی‌های شرکت شما را پوشش دهد؛ بنابراین شما باید با توجه به نیاز خود نرم‌افزار را پیاده‌سازی نمایید.

دست یافتن به آرزوها محال نیست!

به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار آیا تابه‌حال پیش‌آمده که آرزو کنید با خیال راحت به مسافرت رفته و بدون هیچ نگرانی از تعطیلات در کنار خانواده لذت ببرید و کسب‌وکار شما به‌طور منظم و مرتب کار خود را انجام دهد و حتی بتوانید هنگام استراحت بدون برقراری ارتباط با پرسنل گزارش فعالیت پرسنل خود در طول روز را دریافت کنید؟
آیا به این فکر افتاده‌اید که به یک سفر کاری بروید و بدون نگرانی از وضعیت کسب‌وکارتان روی بستن قراردادهای بزرگ تمرکز کنید؟

با پیاده سازی نرم افزار CRM با خیال راحت کسب و کار خود را از راه دور مدیریت کنید.

گوشه‌ای از مزایای پیاده‌سازی نرم‌افزار CRM

  • دسترسی به اطلاعات مشتریان در هر زمان و مکان
  • تخصیص وظایف مشخص به هر کارمند و پیگیری آن‌ها
  • گزارش‌گیری بسیار سریع و ساده با توجه به معیارها و نکات مدنظر شما
  • نظارت بر فعالیت کارکنانی که به‌صورت دورکاری با شما همکاری می‌کنند
  • یکپارچه‌سازی و خودکارسازی تمام بخش‌های سازمان با استفاده از گردشکار
  • تعریف اهداف ماهانه و سالانه و مقایسه سریع و آسان نتایج و اهداف
پیاده سازی نرم افزار سی آر ام