راهنمای استفاده از سامانه رزرو آنلاین

ایجاد فرم رزرو وقت در نرم افزار نوبت دهی آنلاین

رزرو وقت

رزرو وقت در گذشته رزرو وقت برای هر مجموعه به صورت تلفنی یا با حضور فیزیکی انجام میشد و بسیار زمان بررو وقت در گذشته رزرو وقت برای هر مجموعه به صورت تلفنی یا با حضور فیزیکی انجام میشد و بسیار زمان بر بود. همچنین اگر شخصی فراموش می‌کرد در زمان مقرر تماس گیرد یا خطوط در آن زمان مشغول بود رزرو وقت به زمان دیگری موکول میشد. همچنین این مشکل وجود داشت که در زمان رزرو وقت در سمت دیگری از شهر بودید و شرایط حضور و قطعی کردن رزرو را نداشتید.

به طور خلاصه رزرو به سختی انجام می شد ولی در امروزه بیش از نیمی از رزروها به صورت آنلاین صورت میگیرد. با استفاده از نرم افزار رزرو آنلاین دغدغه‌هایتان در این مورد را فراموش می‌کنید.
سیستم رزرو وقت این امکان را فراهم می‌کند تا افراد در هر ساعت از شبانه روز و با هر دستگاهی بتوانند وقت خود را رزرو کنند. این کار هم رزرو را برای فرد درخواست کننده و هم صاحبان کسی و کار راحت می‌کند.

تعریف سامانه رزرو وقت

سامانه رزرو وقت آنلاین برای تمامی کسب و کارها از جمله سالن‌های آرایشی، کاشت ناخن، کلینیک‌های پزشکی و دندانپزشکی، مراکز ماساژ، جلسات مشاوره و بسیاری از مشاغل دیگر مناسب است.
تمامی شرایط لازم جهت ایجاد رزرو آنلاین وقت را دارا بوده که در ادامه نحوه‌ی تنظیم آن را توضیح خواهیم داد.

امکانات نرم افزار نوبت دهی

با نرم افزار نوبت دهی  می‌توان علاوه بر اطلاعات رزرو، شماره تماس، کد ملی و نام اشخاص را دریافت کرد و یا حتی احراز هویت کرد. همچنین می‌توان آن را به درگاه پرداخت نیز متصل کرد. این نرم افزار رزروهای انجام شده را بر روی تقویم به شما نشان می‌دهد و می‌توانید ساعت و روز دقیق هر رزرو را مشاهده کنید و در صورت نیاز جا به جا یا ویرایش کنید و به شخص رزرو کننده اطلاع دهید. و این‌ها تنها قابلیت‌های این برنامه نیست.

ویژگی های سامانه رزرو برای ساخت فرم رزرو

راهنمای استفاده از فیلد رزرو

برای راه اندازی سامانه رزرو وقت آنلاین ابتدا در فرم ساز عضو شوید. حساب کاربری بسازید، یک فرم جدید ایجاد کنید، آیتم‌های دیگر را انتخاب و تنظیمات را شخصی سازی کنید.تصور کنید که می‌خواهید برای یک کلینیک دنداپزشکی فرم رزرو نوبت طراحی کنید. در این کلینیک 2 دندانپزشک عمومی، یک جراح و یک متخصص ارتودنسی مشغول هستند. جراح فقط شنبه‌ها، متخصص ارتودنسی فقط چهارشنبه‌ها و دو دندانپزشک عمومی هر کدام دو روز در هفته در کلینیک هستند.

دندان پزشک اول یکشنبه‌ها و سه شنبه‌ها و دندانپزشک عمومی دوم که پزشک کودک است دوشنبه ها و پنج شنبه‌ها کار می‌کنند. هر کدام از این پزشکان نیز ساعت خاصی را در کلینیک حاضر هستند و با توجه به نوع کارشان باید زمان مخصوصی برای بیماران در نظر بگیرند.پس در مرحله‌ی اول، در پنل اطلاعات مراجعه کننده فیلد متن و موبایل و ضمیمه را برای دریافت نام و نام خانوادگی، موبایل و فایل‌های مربوطه‌ی پزشکی قرار می‌دهیم.
در مرحله‌ی بعد نوع خدمات را که شامل 4 گزینه است در فیلد لیست کشویی جایگذاری می‌کنیم.

در ادامه 4 فیلد رزرو برای 4 پزشک قرار می‌دهیم. فیلد رزرو اول را برای دکتر عمومی 1 در نظر می‌گیریم و عنوان را “رزرو وقت دندانپزشک 1 عمومی” در نظر می‌گیریم.

بعد از آن شرط می‌گذاریم که این فیلد زمانی نمایش داده شود که فرد به هنگام ورود، اطلاعات دندانپزشک عمومی 1 را انتخاب کرده باشد.

در این مرحله با کلیک بر روی تنظیمات رزرو، 4 بخش خواهیم دید.

سرویس : بخش اول تنظیمات رزرو سرویس است که باید مشخص کنیم ارائه سرویس به هر فرد چه میزان طول خواهد کشید و زمان اختصاصی برای هر فرد را در این بخش بر اساس دقیقه وارد کنیم.
سپس زمان استراحت بین دو بیمار را مشخص می‌کنیم که بین 0 تا 120 است.
فیلد دفعات انتخاب سرویس برای رزرو یک ساعت مشخص برای چند نفر است. برای مثال 2 نفر بخواهند ساعت 14 را رزرو کنند.
فیلد مقدار عددی سرویس برای محاسبات است. اگر فیلد رزرو را در فرمول استفاده کنیم و یا مستقیم فرم را به درگاه پرداخت وصل کنیم می‌توانیم عدد یا همان هزینه را در این قسمت وارد کنیم و در غیر این صورت تغییری ایجاد نمی‌کنیم. تاریخ را هم می‌توان بر اساس شمسی یا میلادی تنظیم کرد. در بخش “شرایط تایید سرویس” می‌توانید شرایط رزرو شدن را وارد کرد. به عنوان مثال فرم رزرو به درگاه پرداخت متصل شود و شرط رزرو پرداخت هزینه باشد.

ساعات کاری : این بخش مربوط به مشخص کردن ساعات کاری در هفته است که می‌توانید روزهای هفته و ساعات حضور را در آن تعریف کنید. برای غیر فعال کردن روز و ساعتی که مشخص کرده‌اید تیک کنار آن را بردارید و برای فعالسازی مجدد تیک را بگذارید. در این حالت ساعت‌هایی که از قبل تعریف کرده‌ایدتغییر نخواهند کرد. برای افزودن بازه‌ی زمانی جدید بر روی دکمه افزودن کلیک کنید و در صورت نیاز به حذف بازه‌ بر روی علامت سطل زباله بزنید.

بازه‌ی زمانی : این بخش مربوط به بازه‌ی سرویس دهی می‌باشد که بایدمحدوده‌ی سرویس دهی را از بین سه گزینه موجود انتخاب کرد. برای سرویس دهی نامحدود گزینه اول و برای سرویس دهی تا چند روز انتخابی گزینه دوم را انتخاب می‌کنیم. در صورتی که تاریخ شروع و پایان سرویس مشخص باشد از گزینه سوم استفاده می‌کنیم. فیلد آخر را هم باید بر اساس دقیقه و ساعت و روز جاری تعیین کرد.

عدم سرویس دهی : یخش آخر تنظیمات رزرو برای مشخص کردن زمان عدم سرویس دهی و مرخصی است. برای مثال دندانپزشکی که هر هفته روزهای یکشنبه حاضر است اما هفته آینده را نمیتواند در مطب باشد. به این منظور از بخش عدم سرویس دهی صبح یکشنبه را مشخص می‌کنیم تا غیر فعال شود.

به همین سادگی نوبت دهی آنلاین دندان پزشکی عمومی 1 انجام شد و سایر نوبت دهی‌ها را نیز به همین طریق انجام می‌دهیم.

ثبت نام رایگان در سامانه رزرو آنلاین ، همین حالا اولین فرم خودتون رو با فرم ساز ایجاد نماید