فروشنده کیست و چه مهارت‌های باید داشته باشد؟

فروشنده

فروشنده کیست؟

فروشندگی، حرفه‌ای سخت است و موفقیت در آن زمینه نیازمند استفاده از مهارت‌های فنی و تخصصی و البته ارتباطی و تعاملی با مشتریان است.

تام هاپکینز

مشتریان درصورتی‌که به حال خود رها شوند به‌طور عادی محصولات یک فروشگاه و یا شرکت را به حد کافی خرید نمی‌کنند. پس در فروشندگی این وظیفه مهم بر عهده فردی است به نام فروشنده است که با تکنیک‌های فروشندگی وظیفه خود را به بهترین وجه انجام دهد.

فیلیپ کاتلر

فروشنده کسی است که توانایی تأثیر و قانع سازی مشتریان را دارد و می‌تواند تصمیم خرید آنان را عوض کند. فروشندگی، حرفه‌ای پیچیده و سخت است که موفقیت درگرو برخورداری از مهارت‌های فنی و تخصصی، ارتباطی و تعاملی با انسان‌ها است.

فروش عبارت است از کمک کردن به مشتری به‌منظور خرید آن خدمت یا محصولی که نیازهایش را مرتفع ساخته و برای وی ایجاد ارزش کند.

فروشنده باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

همه فروشنده‌ها دوست دارند افرادی حرفه‌ای باشند و بتوانند فروش بیشتری داشته. عملکرد یک فروشنده با میزان فروش بیشترش سنجیده می‌شود، لذا فروشنده‌ها هرچه بیشتر بفروشند یعنی عملکرد بهتری دارند و بالطبع آن درآمد بیشتری خواهند داشت. به همین خاطر دانستن تکنیک‌های فروشندگی حرفه‌ای برای هر فروشنده‌ای مهم و حیاتی است.

بسته به اینکه شما در چه موقعیتی در حال فعالیت هستید و چه محصولی می‌فروشید و مشتریان شما چه افراد یا شرکت‌هایی هستند، تکنیک‌های متفاوتی می‌تواند برای شما مفید باشد:

مهارت مذاکره

به‌سختی می‌توان بین مهارت مذاکره و مهارت فروش، یک مرز شفاف و دقیق ترسیم کرد. بخش مهمی از موفقیت شما در زندگی، به توانایی مذاکره‌تان بازمی‌گردد؛ بنابراین همه‌ی درس‌هایی که تحت عنوان اصول و فنون مذاکره منتشر شده‌اند، می‌توانند برای شما مفید باشند.

 بیشتر بدانید: مذاکره حرفه ای در فروش

مهارت ارتباطی

مهارت در ایجاد یک رابطه موفق با دیگران بر توانایی‌ها و اعتماد به نفس ما افزوده و احترام دیگران را نسبت به ما جلب می‌کند.

شناخت کلمات و به‌کارگیری درست آن‌ها و مهارت در شفاف‌ترین و شیواترین بیان حرف‌ها از کلیدی‌ترین زیرمجموعه‌های مهارت ارتباطی است.

اگرعلاقه مند باشید به یک فروشنده حرفه ای تبدیل شوید، باید مهارت های ارتباطی قوی داشته و آموزش های مهارت ارتباط با مشتری می‌تواند برای شما مفید باشد.

بازاریابی و فروش تلفنی

هنوز هم با وجود توسعه انواع ابزارهای ارتباطی، بازاریابی و فروش تلفنی به عنوان یکی از شیوه های فروش، جایگاه خود را حفظ کرده است.

فروش تلفنی و بازاریابی محصولات با استفاده از تلفن، یکی از مهم‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های جذب مشتری به شیوه‌ بازاریابی مستقیم است.

برای یک بازاریابی تلفنی موفق باید مهارت های ارتباطی و مذاکره قوی داشته و آموزش ها در ضمینه بازاریابی تلفنی می‌تواند برای شما مفید باشد.

مهارت شناخت زبان بدن

در مبحث زبان بدن، اگر حرکات بدن به درستی انجام پذیرند، می‌توانند راهنمای ما برای رسیدن به موفقیتی بزرگ باشند. استفاده درست از زبان بدن و توانایی تشخیص آن در دیگران باعث بهبود روابط ما با دیگران خواهند شد.

بیشتر بدانید: تکنیک های کلامی و غیر کلامی در فروش

مهارت ارائه

بعضی از فروشندگان، باید محصولات بسیار خاص را معرفی کنند و بفروشند. مثلاً شرکتی که نرم‌افزارهای یکپارچه سازی یا مدیریت ارتباط با مشتری می‌فروشد. معمولاً فروشندگانی که وظیفه‌ی فروش این نوع محصولات را بر عهده‌دارند، به چیزی فراتر از مهارت ارتباطی نیاز دارند.

مهارت ارائه خود شامل مهارت‌های زیادی ازجمله ارتباط کلامی، مذاکره، شناخت زبان بدن و … می‌باشد بنابراین برای کسب مهارت ارائه باید سایر مهارت ها ی فروش را کسب کنید.

مهارت تبلیغات مناسب و درست

فروشندهخیلی مهم است که روش های درست تبلیغات را بیاموزیم تبلیغات روش‌های مختلفی دارد، مثل روزنامه‌ها، مجلات، اینترنت، تبلیغات محلی، تبلیغات کلامی و… فقط کافی است برای تبلیغاتتان برنامه داشته و تبلیغات را در زمان مناسب و جای مناسب انجام دهید.

مثلاً برای تبلیغات می‌توانید از حراج یا بُن تخفیف استفاده کنید. این باعث می‌شود مشتریان زیادی به خاطر حراج به سمتتان هجوم بیاورند اما اگر ببینند محصولی که ارائه می‌کنید و قیمت هایتان خوب است و خدمات خوبی به مشتری ارائه می‌کنید، دوباره به سمتتان بر خواهند گشت.

فراموش نکنید فروشنده باید دید بلندمدت داشته باشد

دید بلندمدت یعنی تکرار فروش

درواقع مشتریان کسانی هستند که باید مدوام تکرار شوند و این نیاز به یک دید بلندمدت دارده، باید در این مواقع با مشتری شفاف و صداق بود، یعنی جایی که محصول و خدمت ما برای ایشان خیلی مؤثر نیست باید با جسارت و صداقت ایشان را از خرید این خدمت و محصول منع کرد  .

آموزشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *