لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

7 نکته کلیدی برای اینکه یک رهبر موفق باشیم (قسمت اول)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

اینکه شما نقش رهبر را در مجموعه خود به عهده دارید به‌تنهایی کافی نیست زیرا هر کسی نمی‌تواند یک رهبر واقعی باشد.

خبر خوب این است که هر کسی می‌تواند توانایی لازم برای تبدیل شدن به رهبری که ارزش پیروی را دارد، به دست بیاورد. تنها چیزی که لازم است این است که تلاش کنید، یاد بگیرید چگونه به یک رهبر فوق‌العاده تبدیل شوید. برای این منظور لازم است هرروز تمرین کنید و استعدادهایتان را پرورش دهید.

در این مقاله ، ما به شما ۷ نکته را یادآوری می‌کنیم تا بتوانید به کمک آن‌ها به رهبری تبدیل شوید، که مردم می‌خواهند از او پیروی کنند نه اینکه رهبری باشید که مردم از روی اجبار از شما پیروی کنند.

نکته 1: به افرادی که در اطراف شما هستند احترام بگذارید

اگر کارمندان شما باانگیزه باشند، نگه‌داشتن احترام آن‌ها کار ساده‌ای است. اما زمانی که یک مشتری به خاطر درخواست‌های غیرواقعی و غیرمنطقی‌اش، وقت و انرژی شما می‌گیرد، و یا زمانی که کارمند شما دوباره، با تأخیر در محیط کار حاضر می‌شود، این مسئله مقداری دشوار می‌شود.

احترام واقعی به نوع رفتار دیگران بستگی ندارد و این بدین معنی است که شما تشخیص دهید هر فردی از نظر درونی شایسته‌ی احترام هستند، حتی کسانی که شمارا دیوانه می‌کنند و یا کاری را در جهت به دست آوردن احترام شما انجام نداده‌اند. به بیانی دیگر باید طوری با بقیه رفتار کنید تا کرامت آن‌ها را حفظ کنید و انسانیت آن‌ها را مورد تحسین قرار دهید.

زمانی که شما به هر کسی که با آن تعامل دارید، احترام می‌گذارید، شما محیطی از مراقبت و احترام را در اطرافتان ایجاد می‌کنید که به محیط کار شما نفوذ می‌کند. این مسئله کارمندان شمارا ترغیب می‌کند تا با مشتریان، همکاران و زیردستانشان با همان احترامی که شما به آن‌ها نشان داده‌اید، برخورد کنند.

درواقع رفتار شما الگوی اطرافیان شماست.

 نکته 2:سخاوتمند باشید(هم در مورد زمان، هم ترغیب کردن افراد و هم مسئولیت‌پذیری)

وقتی در مورد سخاوتمندی صحبت می‌کنیم بیشتر اوقات ذهنمان به سمت جنبه‌های مادی کشیده می‌شود، اغلب به این فکر می‌کنیم که کارکنانمان را با هدیه خوشحال کنیم، و یا مرتباً به آن‌ها پاداش بدهیم. اما این‌ها تنها بخشی از بخشش را شامل می‌شوند و ابعاد بخشش می‌تواند به‌مراتب بیشتر از این‌ها باشد.

سخاوتمندی واقعی در مورد دلگرمی و تحسین دیگران است. این که به کارمند خود زمانی که یک ایده‌ی عالی را می‌دهد، آن اعتباری که شایستگی آن را دارد بدهیم و یا زمانی که افراد اشتباه می‌کنند، بخشنده باشیم. حتی ممکن است به این معنی باشد که گاهی بخشی از کنترل خود را رها کنیم و بگذاریم افرادی که در اطراف ما قرار دارند، مسئولیت بیشتری را قبول کنند.

سخاوتمند و بخشنده بودن به این معنی است که ببخشیم، بدون این که فکر کنیم به این که طرف مقابل چه کاری را می‌تواند در مقابل برای ما انجام دهد. وقتی دیگران صحبت می‌کنند به دقت گوش دهید. وقت و انرژی خود را در اختیار دیگران قرار دهید. اجازه دهید بقیه از مسیری که می‌خواهند، بروند، کارهایی که انجام می‌دهید فقط برای رسیدن به نیازهای خودتان نباشد.

Larry Scherwitz

نکته 3 : اشتیاق خودتان را ابراز کنید (چون باعث گسترش شور و اشتیاق در بین سایرین می‌شود)

علاقه و اشتیاق مسری است. وقتی شما واقعاً در مورد کاری که انجام می‌دهید هیجان زده باشید باعث به وجد آمدن سایرین نیز می‌شوید. اما پرشور بودن به‌تنهایی کافی نیست بلکه شما باید شور و اشتیاق خودتان را به سایرین نیز نشان بدهید.

وقتی کارکنان شما احساس کنند که شور و اشتیاق زیادی در شما برای کاری که انجام می‌دهید وجود دارد، آن‌ها هم احساس می‌کنند کاری که انجام می‌دهند ارزشمند است، و همه‌ی شما در مسیری یکسان برای رسیدن به هدفی بزرگ‌تر و مهم‌تر از اهداف شخصی خودتان در حال تلاش هستید.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034