پیاده سازی سی آر ام

مهم نیست مجموعه شما چه اندازه ای دارد...

گروه فناوری نیماد در جهت ایجاد بیشترین ارزش برای مشتریان خود، مفتخر به همراهی مشتریان خود قبل و بعد از پیاد‌ه‌ سازی و تحویل کامل راهکارها به مشتریان است.

پیشرفت در زمینه تکنولوژی اطلاعات، بازاریابی ارتباطی را در سال‌های اخیر به واقعیتی انکارناپذیر تبدیل کرده است. لذا مدیریت ارتباط با مشتری به‌عنوان یک ضرورت اساسی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی مطرح گردیده است.
استقرار اثربخش و سفارشی سی‌آرام، بخشی از استراتژی کلی پیاده‌سازی است.
کاربرد استراتژی‌های استاندارد استقرار و پیاده‌سازی CRM با هدف افزایش ارزش مشتریان در سازمان‌ها ارائه می‌شود. در این راستا با شناخت و تحلیل اهداف، استراتژی‌ها، فرایندها و سایر نیازمندی‌های سازمان، اقدام به طراحی و تولید راهکار اختصاصی ارتباط با مشتریان می‌شود.

همانطور که می دانید سی آر ام:

_

اتوماسیون بازاریابی، اتوماسیون فروش و اتوماسیون خدمات پس از فروش یک مجموعه را ساماندهی می کند و هدف نهایی از راه اندازی یک  نرم افزار سی آر ام پیاده سازی  تمامی فرآیندها و ارتباطاتی است که  منجر به حفظ ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات بهتر  به مشتریان میگردد. تیم پیاده سازی مجموعه نیماد با کمال میل آمادگی همراهی با شما در این مسیر را دارد.
همکاران ما علاوه بر انجام پیاده سازی فرآیندها به طور کامل ، مشاوره های لازم در خصوص راه اندازی نرم افزار سی آر ام را به شما ارائه داده و در نهایت به شما کمک میکنند تا استفاده ای صحیح و کارآمد از نرم افزار داشته باشید.

این پیاده سازی در ۶ فاز به شرح زیر انجام می شود:

_

فاز اول: ورود اطلاعات مشتریان(در قالب اکسل)،ورود اطلاعات پایه،تنظیمات ایمیل ،پیام کوتاه و تلگرام،ورود اطلاعات پایه حسابداری،تعریف کاربران

فاز دوم: پیاده سازی فرم های داخلی و وب فرم ها

فاز سوم: تعریف قالبها و پارامترها، زمانبندی ،منوی فروش

فاز چهارم: طراحی ، تحلیل و پیاده سازی فرآیند ها

فاز پنجم: ارتباط با استریسک و تلفن گویا

فاز ششم: باشگاه مشتریان و پنل پشتیبانی

پیاده سازی