لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

موفقیت کسب و کار با سی آر ام چطور سنجیده می‌شود؟

موفقیت کسب و کار با سی آر ام

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

سنجش موفقیت کسب و کار با سی آر ام اطلاعات ضروری و ارزشمندی به شما می‌دهد که می‌توانید با داشتن این اطلاعات، مسیر جدیدی برای کسب و کارتان در پیش بگیرید و موفقیت هر بخش از کسب و کارتان را بررسی و استراتژی‌ بازاریابی خود را تقویت کنید.

آشنایی با نحوه موفقیت کسب و کار با سی آر ام می‌تواند فروش شما را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهد.

5 معیار مهم برای سنجش موفقیت کسب و کار با سی آر ام

اگر می‌خواهید بدانید که سی آر ام چگونه در کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد، در ادامه این مقاله 5 معیار موفقیت کسب و کار با سی آر ام را به شما معرفی خواهیم کرد.

سنجش نرخ حفظ مشتری

نرخ حفظ مشتری معیاری‌ست برای سنجش مشتریانی که مجددا به کسب و کار شما رجوع می‌کنند. از آنجایی که جذب یک مشتری جدید، 5 برابر حفظ مشتری سابق هزینه‌بر است، حفظ مشتریان دغدغه مهمی برای کسب و کارها شده است. نر حفظ مشتریان، بسته به نوع کسب و کار معمولا بین 20 تا 25 درصد می‌باشد که با توجه به تعداد مشتریان در ابتدا و انتهای سال محاسبه می‌شود.

سی آر ام، روش خود را برای اندازه‌گیری نرخ حفظ مشتریان دارد و کار را برای شما ساده کرده است.

نرخ حفظ مشتری یکی از معیارهای مهم سنجش موفقیت کسب و کار با سی آر ام است. اگر این معیار افت کند، باید کل چرخه‌ی فروشتان را ارزیابی کنید. همچنین می‌توانید با داده‌های این نرم افزار، طرح‌های وفادارسازی برای حفظ مشتریانتان ایجاد کنید.

سنجش میزان رضایت مشتری

بررسی نرخ حفظ مشتری برای سنجش میزان رضایت مشتری کافی نیست و بدون مشتری راضی، بازگشت سرمایه‌ای برای کسب و کار شما در کار نخواهد بود. یکی از امکانات بسیار خوب سی آر ام، ایجاد نظرسنجی‌های خودکار است. اغلب امکان سنجش رضایتمندی و تجربه مشتری در ازای پاداش، بینش خوبی از این موضوع به شما می‌دهد. به غیر از آن، شما می‌توانید از چندین امکان دیگر سی آر ام برای افزایش رضایت مشتری استفاده کنید.

برای ایجاد رضایت در مشتریان باید تجربه‌ای مثبت ایجاد کنید. این عمل با القای حس مهم بودن در مشتری ایجاد می‌شود. شما با استفاده از سی آر ام می‌توانید یک مرکز تماس برای برقراری ارتباط قوی و موثر با مشتریانتان ایجاد کنید و با نشان دادن حضور خود در کنار مشتری، از ابتدا تا انتهای مسیر سفرش و همچنین شخصی سازی تجربه خرید، میزان رضایتمندی آن‌ها را افزایش دهید و از اطلاعات این نرم افزار برای برنامه ریزی بازار هدف استفاده کنید.

نرخ بازگشت سرمایه بازاریابی

آگاهی از میزان بازخورد بازاریابی بسیار اهمیت دارد. شما باید بدانید که با توجه به میزان هزینه‌ای که برای تبلیغات و بازاریابی صرف کرده اید به چه میزان از سرمایه شما بازگشت داده شده. سیستم سی آر ام این امکان را برای شما فراهم کرده تا بین بخش‌های بازاریابی و فروش ارتباط موثر برقرار کنید. هر زمان که فروش جدید اتفاق می‌افتد، سی آر ام منبع این فروش را ذخیره می‌کند و به شما میزان اثر بخشی انواع بازاریابی‌تان را نشان می‌دهد. گاهی کارشناسان فروش باید خودشان این اطلاعات را پس از تکمیل فروش، در سیستم ثبت کنند. برخی از نرم‌افزارهای سی آر ام قابلیت پر کردن این اطلاعات توسط خود مشتری را دارند.

هنگامی که بتوانید منبع سرنخ‌ها را ردیابی کنید، می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه یا RIO بازاریابی خود را تجزیه و تحلیل کنید. برای محاسبه RIO باید بازده خالص را بر کل هزینه سرمایه‌گذاری تقسیم کنید. با این وجود، می‌توانید استراتژی‌های خود را تقویت کنید، کمپین‌هایی که نتیجه نمی‌دهند را متوقف و بیشتر بر کمپین‌های پول‌ساز سرمایه گذاری کنید.

هزینه تبدیل سرنخ به مشتری

هرچه هزینه تبدیل سرنخ به فروش کمتر باشد، درآمد خالص شما هم بیشتر است. یک سی آر ام خوب این امکان را به شما می‌دهد تا کیفیت و هزینه عواملی که به فروش ختم می‌شوند را بسنجید و بهترین تکنیک بازاریابی را پیدا کنید. سی آر ام با ابزار های آنالیز خود هزینه‌ بازاریابی در سیستم کسب و کار شما را کاهش می‌دهد.

ارزش طول عمر مشتری

حتما می‌دانید که اگر ارزش طول عمر مشتری بالا باشد، حکم یک گنج را در کسب و کار شما دارد. محاسبه ارزش طول عمر مشتری به شما نشان می‌دهد که چه زمان باید به فکر کسب مشتری جدید باشید. از آنجایی که خرید مشتری جدید بسیار هزینه‌بر است، این معیار به کاهش هزینه‌های بسیاری در کسب و کار شما کمک خواهد کرد. با نرم افزار سی آر ام می‌توانید ارزش طول عمر مشتری را محاسبه کنید و همچنین به شما تمام آنچه را که برای جلب رضایت مشتری نیاز دارید ارائه می‌کند.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034