لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

چگونه از شرایط بد اقتصادی به نفع خود استفاده کنیم؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

چگونه از شرایط بد اقتصادی به نفع خود استفاده کنیم؟

شرکت‌های کوچک، متوسط و حتی شرکت‌های بزرگ و معتبر گاهی به‌واسطه مشکلاتی مانند تغییر قوانین و مقررات تجاری، کسری بودجه و مشکلات اقتصادی یا تحریم با رکود و بحران مواجه می‌شوند و ممکن است تا مرز ورشکستگی نیز پیش روند. در چنین شرایطی شرکت‌هایی موفق هستند که نسبت به فرصت‌های احتمالی حساس و با بررسی وضعیت بازار و کسب‌وکار خود و با به کار بردن شیوه‌هایی هوشمندانه، خود را با رفتار جدید مصرف‌کنندگان وفق می‌دهند.


به‌طورکلی یک مجموعه در هر شرایط اقتصادی که باشد اگر از تغییرات بازار آگاه نباشد و خود را همراه و هم‌جهت با این تغییرات و نیازهای مشتری تغییرندهد ممکن است دچار بحران شود.

اما چگونه باید از بحران گذشت؟

در این زمان باید به مقوله بازاریابی توجه ویژه‌ای داشته باشید. ازجمله فرآیندهایی که می‌توانید انجام دهید، بازبینی یا حتی ایجاد روندهای تبلیغاتی به‌روز، اما جذاب است كه بتواند تا حد امکان ویژگی‌های محصولات را برای مشتریان شفاف نماید. (در این شرایط بهتر است از مشاوران فروش و بازاریابی کمک بگیرید.)

همچنین قرار دادن بازه‌های زمانی محدود برای فروش فوق‌العاده، می‌تواند در جذب مشتریان نقش مهمی داشته باشد.. همیشه مشتریانی هستند که برای مدتی از آن‌ها غافل بوده‌ایم. آن‌ها را از قلم نیندازید، می‌توانید با مراجعه به مشتریان موجود، آن‌ها را مجاب به خرید سایر محصولات و با تخفیفات ویژه نمایید. این مشتریان با پیش‌زمینه‌ای که از نرم‌افزار خریداری‌شده و خدمات و پشتیبانی ارائه‌شده دارند، بیشتر تحت تأثیر ویژگی‌های سیستم‌های جدید قرارگرفته و اقدام به خرید آن‌ها می‌نمایند.

همیشه با مشتری‌ها در ارتباط باشید

دلیل اصلی وجود یک شرکت، ارائه‌ی محصول یا خدمات به یک مشتری است.

اما بزرگ‌ترین اشتباه اکثر رهبران این است که برای مشتریان خود وقت نمی‌گذارند. مشتری‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کنند که مشکلات موجود در ارائه‌ی محصولات یا خدمات زودتر شناسایی شود. همچنین می‌توانند موقعیت‌های جدیدی را برای رشد یک برند معرفی کنند.

درنهایت، حفظ تمرکز در این برهه زمانی کمک بزرگی به شما خواهد کرد. با تمرکز و نگاه خوش بینانه به بازار، علاوه برگرفتن تصمیمات درست برای خروج از بحران، می‌توانید برای آینده نیز برنامه‌ریزی کنید. بدين ترتيب، قادر خواهید بود به‌سرعت پس از پایان دوران بحران، بازار را در دست گرفته و تمامی این سختی‌ها را جبران کنید.

چگونه می‌توانیم بیشترین بهره را از هر اتفاق ببریم؟

این ذهنیت را در خودتان پرورش دهید و سعی کنید در هر اتفاقی، جنبه‌های مثبت آن را در نظر بگیرید. دیگران را نیز تشویق کنید که همین طرز تفکر را داشته باشند. این کار توانایی شما برای از بین بردن مشکلات را بالا می‌برد.


مشتریانگروه فناوری نیماد همین طرز فکر را سرلوحه خود قرارداد و امروز مفتخریم:

با ارائه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی و معرفی نرم‌افزارهای موردنیاز و کاربردی یک همراه، مشاور و پشتیبان برای شما باشیم تا بتوانید مجموعه خود را در هر شرایط اقتصادی به بهترین وضعیت تبدیل کنید.

ما درکنار شما هستیم تا با بررسی نقاط ضعف و قوت مجموعه شما و ارائه راهکارهای مناسب بتوانید با ریسک کمتر و اطمینان بیشتر وضعیت کسب‌وکار خود را بهبود بخشید.

به یاد داشته باشید:

                           اگر تغییر نکنیم، تعویض خواهیم شد

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034