لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

بهینه سازی وب سایت چه تاثیری بر رونق کسب و کارتان دارد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو (SEO)

اکثر افراد تصور می کنند که وب سایتی با دیزاین شیک منجر به فروش بیشتر در کسب و کارشان می شود. اما اینگونه نیست چرا که یک وب سایت زمانی کارآمد خواهد بود که به مشتریان مرتبط با کسب و کار نمایش داده شود. یکی از مواردی که باعث دیده شدن سایت می شود، قرار گرفتن آن در نتایج ابتدایی موتور های جستجو گر است. در واقع اقداماتی که برای تعیین استراتژی و تولید محتوا انجام میدهیم تا در نتایج جستجوی گوگل جایگاه بهتر و بازدیدکننده بیشتری به سایت جذب کنیم، در حیطه سئو سایت قرار می گیرد.

SEO (سئو) مخفف کلمات Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو است. البته سئو به همین جا ختم نمی شود و امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization که به معنی بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو می باشد؛ در حقیقت باید برای رضایت مندی کاربران از نتیجه یافت شده نیز اهمیت زیادی قائل شویم.

مهم ترین اقدامات و فاکتور ها جهت بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو

کلمات کلیدی:

اولین و مهم ترین قدم در بهینه سازی وب سایت انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت است، این امر باعث جذب کاربران بیشتری به سایت و همچنین منجر به فروش بیشتر می شود. انتخاب کلمه کلیدی مناسب نیاز به بررسی تخصصی در موتورهای جستجو است و یکی از ابزار های مهمی که می تواند در این راه کمک کند گوگل کیورد پلنر یا Google Keyword Planner هست که البته برای آی پی های کشور ایران مسدود است. به وسیله این ابزار می توان میزان رقابت و تعداد جستجوی هر کلمه را اندازه گیری کرد و کلمات کلیدی مناسبی انتخاب کرد

بهینه سازی وب سایت - کلمات کلیدی مناسب

سئو داخلی وب سایت:

سئو داخلی یا On-Page SEO به اقداماتی گفته می شود که با بهینه سازی عناصر وب سایت باعث افزایش رتبه و ترافیک وب سایت می شود؛ مفهوم سئو داخلی، هم بهینه سازی محتوا و هم کدهای HTML سایت است. در واقع سئو داخلی باعث تفسیر بهتر موتور های جستجو از سایت شما می شود البته به کاربران نیز کمک می کند تا محتوای یک صفحه را بهتر درک کنند و همچنین سبب می شود تا موتور های جستجو صفحات سایت را درک کنند و ارزش محتوا را بسنجند.

بهینه سازی وب سایت - سئو خارجی

سئو خارجی:

هر اقدامی که بیرون از سایت، جهت ارتقاء رتبه در نتایج موتور های جستجو و بهینه کردن وضعیت سئو انجام می شود، سئو خارجی است. از روش های سئو خارجی می توان به لینک سازی و دریافت بک لینک، فعالیت در شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد.

بهینه سازی وب سایت، سئو خارجی

مهم ترین دلیل اهمیت انجام سئو Conversion Rate یا همان نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتری نهایی است.
تعداد زیادی کابر سایت ما را مشاهده میکنند ولی کاربران همه توانایی خرید ندارند؛ مهم ترین کار سئو همین است که کاربران زیادی را جذب سایت کنیم و آنها را به مشتری نهایی و خرید تبدیل کنیم در واقع کاربران بالاقوه را به کاربران بالافعل تبدیل کنیم.

محتوا پادشاه است

محتوای تکراری سایت مثل صفحات اخبار و مقالات را به درستی مدیریت کنیم تا موتور های جستجو این صفحات که ساختار یک شکل دارند را به عنوان محتوای تکراری در نظر نگیرند. همچنین در محتوای سایت یکی از مهم ترین اصول کپی نبودن محتواست و باید محتوای بسیار مناسبی داشته باشیم تا موفق باشیم.

قطعا بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو مبحثی بسیار تخصصی و نیاز به تمرکز زیادی دارد تا بتوان با رقبا رقابت کرد و جزو بهترین ها قرار گرفت. در مقالات بعدی به معرفی الگوریتم های سئو و تحلیل صفحات وب میپردازیم.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034