لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

4 قدم تا یک عادت جدید

عادت جدید

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

1. راهی خوشایند پیدا کنید.

 آیا نسخه ای آسان، حتی سرگرم کننده از عادت جدیدی که می خواهید آن را عملی کنید وجود دارد؟ به عنوان مثال، اگر می خواهید سیگار را ترک کنید یا مصرف آن را کاهش دهید، آیا می توانید فعالیت لذت بخش اما کم خطرتری را جایگزین کنید؟ از طرفی با ترسیم پیشرفت خود لذت بیشتری ببرید و عادت را خوشایند تر کنید. میتوانید حتی بعد از برداشتن هر قدمی در مسیر هدف به خودتان پاداش‌ دهید.

2. آن را راحت و ساده کنید. 

برای مثال اگر می خواهید غذای سالم تری بخورید، باید کاری کنید تا دسترسی به آن به راحت ترین شکل ممکن باشد. برای مثال، می‌توانید همیشه سبزیجات شسته و آماده در یخچال خود داشته باشید و آن را در جلویی ترین بخش قفسه یخچال قرار دهید، اما غذاهای نا سالم را جایی در پشت سایر اقلام دفن کنید. یا اگر می‌خواهید کتابخوان‌تر شوید، کتاب خواندن را به هر نحوی برای خودتان دلچسب کنید. مثلا روی بالش خود بنشینید یا از کتاب های صوتی در هنگام رانندگی یا پیاده روی استفاده کنید. اگر قصد کاهش وزن را دارید، مثلا می توانید قانونی بگذارید که به جای تمیز کردن بشقابتان، 2 قاشق بر جا بگذارید یا به جای 3 تکه نان، از 2 تکه استفاده کنید.

3.روتین کنید. 

عادت جدید را به چیزی وصل کنید که بدون شک همیشه آن را انجام می‌دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید هر روز قبل از خواب از نخ دندان استفاده کنید، آن را مشروط به این کنید که بعد از مسواک تنها زمانی می‌توانید در تخت بپرید که نخ دندان کشیده باشید و این کار را با نگهداری آن در کنار خمیر دندان راحت تر کنید.

4. اصلاح کنید.

اولین نسخه از برنامه شما برای ایجاد یک عادت جدید ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد، درست مانند نرم افزاری که نسخه بتا، حتی نسخه‌ی 1.0 یا 2.0 آن ممکن است پر از اشکال باشد اما در نسخه‌های بعدی رفع می‌شود و در آن زمان ممکن است عادت جدید شما به صورت خودکار درآمده باشد.

منبع : Psychology Today

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034