لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

نکاتی در رشد کسب و کار

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

این نکات را برای رشد کسب و کار در نظر داشته باشید

رشد کسب و کار و فعالیت های تجاری به نوعی یک تمرین خلاقیت محسوب می شود. می توان گفت این مساله نیاز چندانی به مدرک دانشگاهی نداشته. بلکه بیشتر به صفاتی مانند کنجکاوی، ممارست، تخیل و اشتیاق که با اطلاعات، دانش و مهارت های مورد نیاز پشتیبانی می شوند، نیازمند است.

از این رو در ادامه این مطلب، هفت نکته کلیدی که می تواند در رشد کسب و کارتان  نقش مهمی را ایفا کنند، معرفی می کنیم.

بازار خود را گسترش دهید

شرکت هایی که خواهان رشد هستند، همواره گسترش و رشد بازار خود را مدنظر قرار می دهند.

در واقع آن ها قصد دارند تا نقش پررنگ تری در گستره ای وسیع تر را تجربه کرده. و این کار را به شیوه های مختلفی مانند گسترش حوزه نفوذ و فعالیت هایشان و یا پیدا کردن پایگاه مشتری جدید انجام می دهند. در نتیجه افزایش سهم از بازار نام فعالیتی است که شرکت های مختلف در دستور کار خود قرار می دهند.

در کسب و کار خود نوآوری داشته باشید

مدیران شرکت های در حال رشد، به خوبی از این نکته آگاه هستند که نوآوری و خلاقیت دائمی در کسب و کار، عامل کلیدی برای موفقیت است .

نوآوری همواره به معنای تولید یک کالای جدید و یا ارائه خدمات متفاوت نمی باشد،بلکه به توانایی در تغییر، چگونگی معرفی و ارائه محصولات و خدمات و میزان انعطاف پذیری این مساله نیز بستگی دارد.

طرح فروش انحصاری خود را مشخص کرده و به یک برند مبدل شوید

اگر فعالیت تجاری، محصولات وخدماتی که ارائه می دهید، خاص و منحصر به فرد نباشند، تنها شرکتی مانند دیگر شرکت های فعال در زمینه حوزه کاری خود هستید. اگر به یک برند مبدل نشوید، تنها همانند یک کالا خواهید بود. بدون شک این برندها هستند که تمایز را در ذهن مشتریان ایجاد می کنند.

رهبری را در تمام سطوح ایجاد کنید

کارمندان خود را در هر سطحی که هستند را به افرادی پاسخگو، مسئولیت پذیر، منظم و فعال مبدل کنید. ساختار سازمانی و هم ترازی که به صورت هماهنگ عمل می کنند را برای دستیابی به اهداف تعیین شده در فعالیت های خود مد نظر داشته باشید.

دیدگاه مشخصی نسبت به آینده،دانش گذشته و آگاهی از حال حاضر داشته باشید

شرکت هایی که دیدگاه و چشم انداز روشن و مشخصی نسبت به آینده فعایت هایشان دارند، می توانند تا حدود زیادی شرایط آینده خود را شکل دهند.
در این شرایط شرکت های دیگر که از ایده و دیدگاه خاصی نسبت به آینده برخوردار نیستند، ممکن است در برابر شرایط پیش بینی نشده ناتوان ظاهر شده و به مرز فروپاشی نیز برسند.

بر روی منابع انسانی خود سرمایه گذاری کنید

شرکت های در حال رشد، نیروهای انسانی خود را به وسیله آموزش ایجاد مهارت ها، کارگاه های آموزشی و مواجه ساختن آن ها با بازارهای دیگر از طریق همایش ها و نمایشگاه ها در مسیر رشد و ترقی قرار می دهند.

به سازمانی مشتری محور تبدیل شوید

تمام فعالیت های تجاری و کسب و کارهای مختلف برای جلب مشتری ایجاد می شوند. رشد فعالیت ها و شرکت ها نیز زمانی ایجاد می شود که خدمات و محصولات خود را به مشتریان بیشتری ارائه نمایند. اکثر عمکردهای تجاری تابعی از: کسب، حفظ، افزایش وارائه خدمات به مشتری هستند.

از این رو، شرکت های در حال رشد، ارزش خود را از طریق ارزش بیشتری که برای مشتری هایشان در نظر میگیرند،افزایش می دهند.

زمانی که بازار و سهمی را که قصد دارید از آن بدست آورید را در نظر می گیرید، اینکه چه چیزی مورد علاقه شماست از اهمیت چندانی برخوردار نبوده و آن چیزی که مشتری ها می خواهند و مورد توجه آن ها قرار دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در پایان به صورت خلاصه می توان گفت که فعالیت های شرکت خود را می توانید در کنار مشتری هایتان و نیروی کاری که مشتاق به ارائه خدمات به آن ها هستند را گسترش دهید و از طریق نوآوری و خلاقیت پایدار، سهم خود را در بازار افزایش دهید.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034