لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

کسب‌وکار شما به کدام سمت گرایش دارد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

محصول باکیفیت، تولید ارزان و زیاد، فروش حرفه‌ای یا نیاز مشتریان کدامیک مهم تر است؟

برای اینکه بتوانید بهتر مطلب را درک کنید به توضیح مختصری در خصوص هر یک می‌پردازیم.

محصول باکیفیت یا محصول محور:

در این مدل از کسب‌وکارها تأکید بر تهیه محصولات است بدون توجه به نیاز بازار. معمولاً کسب‌وکارهای تازه تأسیس جزء این دسته قرار دارند. کل ساختار کسب‌وکار بر اساس یک محصول تخصصی یا مهندسی‌شده بناشده است و تیم بازاریابی به دنبال مشتریان خاصی هستند که این امر باعث می‌شود بخش کوچکی از بازار را تشکیل دهند.

تولید ارزان و زیاد یا تولید محور:

در این کسب‌وکارها چون سعی بر تولید ارزان محصولات است بنابراین هزینه‌های تولید باید همواره پایین نگه‌داشته شوند. در نگاه اول شاید این موضوع بسیار مناسب و خوب به نظر بیاید اما درواقع این‌گونه نمی‌باشد. چون مشتریان همیشه از محصول ارزان‌قیمت استقبال نمی‌کنند. آیتم قیمت همواره در کنار کیفیت مدنظر است.

فروش حرفه‌ای یا فروش محور:

مدیران این شرکت‌ها هزینه و سرمایه‌گذاری زیادی روی تیم فروش خود انجام می‌دهند. تبلیغات فروش، روابط عمومی فروش، یادگیری تکنیکهای به‌روز فروش و… مواردی هستند که از درجه اهمیت بالای برخوردارند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت سعی بر متقاعد کردن مشتریان است که محصول را بخرند.

مشتری مداری یا مشتری محور:

این مدل از کسب‌وکارها مشتری را در رتبه اول و جایگاه نخست قرارداده اند. در این شرکت‌ها سعی بر شناخت بهتر مشتریان است ازاین‌رو اطلاعات مشتریان را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها استفاده می‌کنند که درنهایت منجر به بالا بردن ارزش مشتریان می‌گردد. این شرکت همواره با نیازها و خواسته‌های مشتریان به‌روز می‌کنند.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034