لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

سیستم مدیریت فرآیندها

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

سیستم مدیریت فرآیندها

امروزه فرايندهاي کسب‌وکار، کليد موفقيت هر سازمان هستند. بنابراين داشتن يک سیستم مديريت فرايند کسب‌وکار در سازمان‌ها حائز اهميت است.


سیستم مدیریت فرايند کسب‌وکار با داشتن الگوهاي متعدد موردنیاز سازمان‌ها، روشي يکپارچه و نظام‌مند را براي طراحي، اجرا و مديريت فرايندهاي کسب‌وکار سازمان‌ها ارائه می‌نماید.

در هر يک از فرايندها، افراد و سامانه‌ها نقش دارند. سيستم مديريت فرايند کسب‌وکار بستري را فراهم می‌آورد تا با هماهنگی افراد و سامانه‌ها همه راه‌ها در جهت بهبود انجام کليه فرايندها در سازمان به‌صورت خودکار و عملکرد بهتر سازمان باشند.

بنابراین امروزه سیستم مدیریت فرآیند کسب‌وکار که جزئی از سیستم سازی کسب‌وکار است در سازمان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اهمیت یکپارچه‌سازی فرآیندها

برای اینکه شرکت‌ها موفق شوند، به‌جز تازه‌ترین فناوری‌ها آنچه واقعاً نیاز دارند، یکپارچگی کارکنانی کارآمد و باانگیزه مشترک و متعهد به فرآیندهای کسب‌وکار است.

اصل اولیه سیستم سازی می‌گوید نباید هر راه یا زیرسیستم را به‌عنوان یک موجودیت جداگانه در نظر گرفت، رویکرد مفیدتر این است که تصویر بزرگ‌تر را دید.

به‌طور مثال، فرآیندهای بازاریابی و موتورهای تبلیغاتی می‌توانند طوری به هم متصل شوند که آنچه در سیستم بازاریابی طراحی می‌شود به‌طور کامل و مستقیم بر نوع تبلیغاتی که سیستم تبلیغات برنامه‌ریزی می‌کند تا اجرا شود، تأثیر بگذارد.

اگر سیستم یکپارچه باشد، کارکنان هم به‌سادگی می‌توانند با یکدیگر به‌طور هماهنگ عمل کنند؛ بنابراین نرخ تولید محصول در شرکت در بازه زمانی مفیدتر در مقایسه با قبل بالا می‌رود.

همچنین به دلیل رضایت مشتری، یکپارچگی فرآیند کسب‌وکار درزمینهٔ مشتریان و انواع بازارهای هدف، موجب جذب حامیان بیشتر می‌شود و رضایت مشتریان و بازار به معنی سرمایه‌های بیشتر و درآمد بیشتر برای شرکت است.

همان‌طور که مشخص است، یکپارچگی فرآیند کسب‌وکار که با سیستم سازی ممکن می شودراهی است که همه‌کسانی که تجارت می‌کنند باید به آن دقت کنند؛ زیرا به‌طور حتم این مسئله می‌تواند شرکت را به‌سوی تغییری مثبت سوق دهد.

بیشتر بدانید:سیستم سازی چیست؟

اهمیت سیستم مدیریت فرآیندها در سیستم مالی

به‌واسطه سیستم‌ مدیریت مالی نه‌تنها از کار آیی و بهره‌وری کسب‌وکارتان آگاه می‌شوید بلکه این قدرت را پیدا می‌کنید که تصمیمات درست برای کسب‌وکارتان بگیرید و موجب پیشرفت کسب‌وکارتان گردید. سیستم مالی در شرکت‌ها مانند موتور در ماشین عمل می‌کنند، ماشین بدون موتور نمی‌تواند حرکت کند. سیستم‌های مالی در سازمان‌ها موجب رسیدن افزایش بهره‌وری  یک کسب‌وکار می‌گردد.

 چرا وجود یک سیستم مالی در یک کسب‌وکار مهم است؟

  • سیستم مدیریتسیستم مالی یک تصویر کلی به‌صورت روزانه از کسب‌وکارتان برای شما ایجاد کند.
  • سیستم مالی شمارا در تشخیص بخش‌های فعال و غیرفعال کسب‌وکارتان کمک می‌کند.
  • سیستم مالی به شما در کنترل بودجه و نیز ارائه سندهای مالی جهت دریافت وام و تسهیلات از سرمایه‌گذاران و بانک‌ها کمک می‌کند.
  • سیستم مالی امکان ارائه گزارش‌های منظم ماهیانه، روزانه و … برای ارائه به سرمایه‌گذاران را میسر می‌کند.
  • سیستم مالی به مدیر قدرت پیش‌بینی جهت اجتناب از سرمایه‌گذاری دوباره در حوزه خاص را می‌دهد.
  • سیستم مالی اهداف فروش را مشخص می‌کند.

در تمامی موارد بالا تأکید بر سیستم مالی مناسب و مؤثر داشتیم اما یک سیستم مالی در صورتی می‌تواند مفید باشد که با سایر بخش‌ها به‌صورت یکپارچه و هماهنگ باشد.

بنابراین حتی باوجود یک سیستم مالی مؤثر گاهی با شکست مواجه می‌شویم و تنها دلیل آن نبود سیستم یکپارچه در سازمان است و راه حل وجود یک سیستم مالی موثر و مفید سیستم سازی درست و اصولی می باشد.

در سیستم سازی کسب‌وکار افراد متخصص با بررسی فرآیندها و اهداف مجموعه به شما کمک می‌کنند تا ابتدا از نیازها و اهداف بلندمدت کسب‌وکارتان آگاه شوید و سپس یک سیستم توانمند برای کسب‌وکار شمارا  تهیه و راه‌اندازی می‌کنند.

بیشتر بدانید:مزایای سیستم سازی کسب وکار

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034