لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

13 کتاب کارآفرینی که هر فروشنده ای باید بخواند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بسیاری از فروشندگان، برنامه خاصی برای فروششان ندارند، اما برای ساختن چیزی، رئیس خودشان بودن یا روزی رهبری یک شرکت را به دست گرفتن برنامه ریزی می کنند. آنها کارآفرینان هستند و فروش، راهی فوق العاده برای یادگیری بالا و پایین های کسب و کار برای آنهاست. شما نیز به احتمال زیاد آرزوهای مشابهی دارید.

برای کمک به شما لیستی از 13 کتاب کارآفرینی برتر را تهیه کرده ایم، تا برای تصاحب دنیای کسب و کار آماده شوید. این کتاب ها الهام بخش هستند، و دقیقاً همان چیزی اند که برای ایجاد انگیزه نیاز دارید.

1) “استارتاپ ناب : چگونه کارآفرینان امروزی از نوآوری مداوم برای ایجاد کسب و کارهای کاملاً موفق استفاده می کنند.” نوشته اریک ریز

چه تفاوتی بین استارتاپ هایی که شکست می خورند و آنهایی که رونق دارند، وجود دارد؟ در این کتاب اریک ریز یک رویکرد گام به گام برای ایجاد و مدیریت استارتاپ های موفق، همراه با حکایت ها و داستان های مفید از شرکت های مورد احترام شما را خلاصه می کند.

نقد و بررسی کاربران آمازون: “اریک ریز مدلی را برای مدیریت کاری پیشنهاد می کند که به طور سنتی تا حدودی غیرقابل کنترل بوده است. کتاب خوبی حتی برای کسانی که کسب و کار نوپایی ندارند، اما می خواهند از ایده های مشابه برای مدیریت یک پروژه جدید، راه اندازی محصول یا خدمات استفاده کنند.”

2) “هفته کاری 4 ساعته : فرار 9-5 ، در هر کجا زندگی کنید و به ثروتمندان جدید بپیوندید ” نوشته تیموتی فریس

عنوان این کتاب زیادی خوب به نظر می رسد اما این کتاب کارآفرینی دنیای تجارت را به وجد آورد. در آن ، فریس توضیح می دهد که چگونه از درآمد 40،000 دلار در سال با 80 ساعت کار در هفته به درآمد 40،000 دلار در ماه که فقط چهار ساعت در هفته کار می کرد، رسید. آیا با خواندن این کتاب واقعاً به هفته کاری چهار ساعته فریس دست می یابید؟  احتمالا نه. اما شما می توانید از هر ساعت هر روز بیشتر استراتژی های مفیدی کسب کنید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: ” این کتاب دیدگاه من در مورد تجارت و فلسفه را به طور کلی تغییر داد. این کتاب در واقع چهار ساعت کار در هفته نیست بلکه آزادی انتخاب نحوه گذراندن وقت خود به طور موثر است. من ده ها بار آن را خوانده ام و هر بار نکات مفيد جدیدي براي تجارت و سبک زندگي خود مي يابم. اگر مجبور شوم فقط يک کتاب کارآفرینی انتخاب کنم و با آن به زندگی خود ادامه دهم، همين کتاب است! “

3) “7 عادت مردمان موثر: درسهای قدرتمند در تغییر شخصی ” نوشته استفان آر. کاوی

کاوی در این کتاب پرفروش، رویکرد اصلی خود را در حل مشکلات شخصی و شغلی به اشتراک می گذارد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه خود را با تغییر سازگار کنید، از فرصت های ایجاد شده استفاده کنید و همه ی کارها را با صداقت و به درستی انجام دهید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: ” یکی از بهترین و قدرتمندترین کتابهایی که در زندگی ام خوانده ام اگر در اینجا به دنبال کتابی می گردید که کمک کند آن جرقه کوچک درونتان را که می گوید” می تونی بهتر از این باشی” روشن کنید، این کتاب همان چیزیست که به دنبالش هستید.”

4) “خانم رئیس” ساخته سوفیا آموروسو

کتاب خانم رئیس، اثری نوشته ی سوفیا آموروسو است که اولین بار در سال 2014 به چاپ رسید. آموروسو در دوران نوجوانی زندگی سخت و غیرمعمولی داشت. او در خیابان ها سرگردان بود، گهگاهی دزدی می کرد و در زباله ها به دنبال غذا می گشت. آموروسو در بیست و دو سالگی تحصیل را رها کرد و در لابی یک دانشکده ی هنری، مشغول به کار چک کردن کارت های شناسایی شد. در همین لابی بود که او تصمیم گرفت در سایت eBay به فروش لباس روی بیاورد.

آموروسو اکنون مؤسس یک شرکت چند میلیون دلاریِ فعال در حوزه ی لباس بانوان است و کتاب پیش رو را برای دخترهایی مثل خودش نوشته است: جوانانی که به دنبال پیمودن راه پر از موانع و پرپیچ و خمِ رسیدن به موفقیتی منحصر به فرد هستند. کتاب خانم رئیس ثابت می کند برای رسیدن به موفقیت، مهم نیست که به کدام دانگشاه رفته ایم یا در دبیرستان چقدر محبوب بوده ایم. تنها چیزی که اهمیت دارد، اعتماد به خود و افکارمان است؛ این که بدانیم از چه قواعدی پیروی کنیم و کدام قواعد را بشکنیم.

نقد و بررسی کاربران آمازون : «این کتاب بسیار جذاب است و ارتباط آن با تجارت کوچک من آسان بود. در صورت نیاز به افزایش اعتماد به نفس در مسیری که در پیش دارید، این کتاب را توصیه می کنم. سوفیا آموروسو پرتحرک و آنقدر نامتعارف است که شما نمی خواهید کتاب را پایین بگذارید. او به شما مشاوره “واقعی” می دهد که چگونه می توانید چیزهایی را که در آنها مهارت ندارید رها کنید و با چیزهایی که در آنها فوق العاده هستید رشد کنید! “

5) ” تنزل ناپذیر” نوشته تونی رابینز

قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید اما پول ندارید؟ این کتاب تونی رابینز می تواند برای شما مناسب باشد. او یک فرآیند گام به گام برای دستیابی سریع به اهداف پولی تان را در اختیار شما قرار می دهد. اگر برای یک کسب و کار شخصی خود پس انداز کرده اید، این کتاب کارآفرینی را بخوانید و با توصیه های عملی رابینز مسیر خود را به سمت آزادی مالی هموار کنید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: «این کتاب برای هر کسی که می خواهد سرنوشت مالی خود را در دست بگیرد الزامی است، حتماً باید بخواند. بینشی عالی در مورد مراحلی که هر سرمایه گذار عادی ای می تواند هم اکنون به کار ببندد. اگر در امسال، میخواهید فقط یک کتاب بخوانید، ” تنزل ناپذیر” را انتخاب کنید. “

6) “سرسختی؛ قدرت اشتیاق و پشتکار” نوشته آنجلا داکورث

آنجلا داکورث روانشناسی است که معتقد است موفقیت کمتر به نبوغ و بیشتر به ترکیب منحصر به فرد اشتیاق و پشتکار مربوط می شود. و او این مفهوم را “سرسختی” می نامد. در این کتاب، شما داک ورث را که در حال آموزش به دانش اموزانی در وست پوینت و معلمانی در سخت ترین مدارس کشور است دنبال خواهید کرد. و مشخص می کند که چرا تنها بعضی از افراد موفق می شوند و بعضی ها نه.

نقد و بررسی کاربران آمازون:”مطالبی فوق العاده برای کمک به خود که فراتر از خودیاری و خودسازی است. تحقیقات کمی و کیفی داکورث و نثر شگفت انگیز او باعث می شود این کتاب هرگز خسته کننده نشود. “

7) “وسواسی باش یا معمولی بمان” نوشته گرانت کاردون

گرانت کاردون فکر می کند که ما بیماری همه گیر “معمولی بودن” را داریم و این کتاب پادزهر وی است. او توصیه می کند که تعادل را بیرون بیندازید، اهدافی دیوانه وار تعیین کنید و هر روز به آنها برسید. آیا برای آخر شب هایتان به مشوق نیاز دارید؟ کتاب گرانت را به شما پیشنهاد می کنیم..

نقد و بررسی کاربران آمازون: “گرانت می داند که چگونه می شود موفقیت را تنفس کرد، آن را خورد و با آن خوابید. و می خواهد شما هم بدانید. این کتاب خوانشی آسان و اطلاعاتی بسیار ارزشمند دارد که تفاوت بین اتلاف سال های زندگی را که دیگر بر نمی گردد با هیچ کاری نکردن، یا کارهای اشتباه انجام دادن و زندگی ای که واقعا شایسته شما است بیان می کند.

8) “جادوی بزرگ : زندگی ای خلاقانه با غلبه بر ترس” نوشته : الیزابت گیلبرت

نویسنده کتاب معروف “بخور، دعا کن، عشق بورز ” نگرش ها ، رویکردها و عادت های لازم برای مقابله با ترس و به دست آوردن آنچه را که دوست دارید، به اشتراک می گذارد. اگر فکر می کنید که این کتاب کاملا پوچ است و به درد کسب و کار شما نمی خورد، پس دوباره فکر کنید. این کتاب نگاهی عملگرایانه به چالش های موجود در کار شما دارد و اهداف طولانی مدت را به واقعیت تبدیل می کند.

نقد و بررسی کاربران آمازون: “جادوی بزرگ ” گفت و گویی صادقانه درباره خلاقانه ترین روندی است که تاکنون خوانده ام. گیلبرت از لحنی بازیگوشانه و محاوره ای استفاده می کند. 

9) “قدرت تفکر، بدون فکر کردن (بلینک)” نوشته مالکوم گلدول

چرا برخی از ما در تصمیم گیری تبحر داریم در حالی که دیگران با انتخاب غلات صبحانه مناسب برای صبح دست و پنجه نرم می کنند؟ چرا شخصی به ما اعتماد می کنند و شخص دیگری نه ؟ “بلینک” استدلال می کند که تصمیم گیرندگان قهار وقت زیادی را برای تأمل نمی گذرانند. در عوض، آنها در فیلتر کردن فاکتورهای مهم بسیار عالی هستند.

نقد و بررسی کاربران آمازون: “بلینک” آموزشی هوشمندانه است که اگر مایل باشید می تواند به شما یاد دهد که به غرایز خود اعتماد کنید. تعادل بین تصمیم گیری ذهنی و عینی وجود دارد و مالکوم گلدول رویکرد عقل سلیم را در یافتن این تعادل پیدا می کند. “

10) “صفر به یک : نکاتی برای استارت اپ ها و ساختن آینده ” نوشته پیتر تیل

در این کتاب کارآفرینی، پیتر تیل، بنیانگذار PayPal و سرمایه گذار اولیه فیس بوک، اشتیاق خود را برای انجام کار جدید بیان می کند. ایده بزرگ او چیست؟ او می گوید که بیل گیتس بعدی سیستم عامل تولید نخواهد کرد و لاری پیج بعدی موتورهای جستجو نخواهد ساخت. پیتر تیل استدلال می کند وقتی چیز جدیدی خلق می کنید، دیگر نباید نگران رقابت باشید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: ” صفر به یک ” شیرجه ای عمیق در انگیزه های کارآفرینی است. پر از بینش عملی و منحصر به فرد است و درباره موفقیت از نظر طبیعت انسان و فرهنگ انسانی صحبت می کند. همراه با استراتژی تجارت، تیل بیان می کند که چگونه نوآوری موفق، جامعه را شکل می دهد.”

11) “با چرا شروع كنید : رهبران بزرگ چگونه الهام‌بخش دیگران می‌شوند؟ ” نوشته سایمون سینک

سایمون سینک می خواهد شما در کارتان بیشتر الهام بگیرید و به نوبه خود الهام بخش دیگران هم باشید. وی توضیح می دهد که تأثیرگذارترین رهبران جهان همه به طور مشابه فکر می کنند، عمل می کنند و ارتباط برقرار می کنند. در طول این کتاب کارآفرینی، شما بر چارچوب “دایره طلایی” سینک برای ایجاد سازمان ها و هدایت افراد به شیوه ای استاد خواهید شد که کسب و کارتان را متمایز کنید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: ” با چرا شروع کن “طرز فکر من در مورد ارتباطات را کاملاً تغییر داد، اما این کتاب چیزی فراتر از این است. فلسفه ای زیبا که تشویق به کاوشی عمیق تر در معنا و هدف می کند و بینشی از اینکه چرا برخی از افراد و سازمان ها موفق می شوند، در حالی که دیگران شکست می خورند به شما می دهد. “

12) “کفش باز” نوشته فیل نایت

فیل نایت 5 0 دلار از پدرش وام گرفت و یک شرکت کفش راه اندازی کرد. (به پدران امید می دهد که پولی که به بچه هایشان قرض می دهند تبدیل به نایک خواهد شد ) در این خاطرات، نایت می گوید که چگونه میل به خلق چیزی کاملاً شخصی و رابطه اصلی او با بیل بوورمن درهم آمیخت و تبدیل به یک امپراطوری شد. نایت اثبات می کند که با دیدی جسورانه و اشتیاق و علاقه شدید به چیزی بزرگتر از خودتان، می توانید همه چیز را تغییر دهید.

نقد و بررسی کاربران آمازون: “این یک مطالعه عالی برای هر کسی است، اما اگر به فکر راه اندازی کسب و کاری هستید، به ویژه کسب و کاری که انتظار پیشرفتش را دارید، این کتاب کارآفرینی متعلق به لیست کتاب هایی که باید بخوانید است. زیرا در آن چیزهایی خواهید آموخت که در هیچ جای دیگر یاد نخواهید گرفت.”

13 ” اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد” نوشته دنیل اچ پینک

در این کتاب، دنیل پینک عقیده خود را درباره اشتیاق بیان می کند. پینک می گوید که اشتیاق اصلی ما در این است نیازمان به هدایت زندگی را برطرف کنیم، مطالب جدیدی یاد بگیریم و عملکرد بهتری داشته باشیم. و در پی آن تحقیقاتی آورده شده که ادعا های پینک را پشتیبانی می کند. او در این کتاب سه عنصر انگیزه واقعی را توضیح می دهد: خودمختاری، تسلط و هدف.

نقد و بررسی کاربران آمازون: “احساس کمبود انگیزه می کنید؟ ممکن است شغل فعلی شما برایتان استقلال، تسلط و همسویی با هدف بزرگتر شما را در بر نداشته باشد. مطالعه آن را به کسانی که به رفع مشکلات کوتاه مدت رضایت نمی دهند و مقید به یافتن راه حل عمیق تر و پایدارتر هستند، بسیار توصیه می کنم.”

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034