لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

5 اشتباه رایج درباره بازاریابی دیجیتالی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

5 اشتباه رایج درباره بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی دیجیتالی چیست ؟، باید بدانید امروز این نوع بازاریابی بسیار موثر است.

خوب، گاهی اوقات متوجه می شوید که مبتدیان چند تصور رایج درباره بازاریابی دیجیتالی دارند. و در نهایت، آنها باید طعم شکست را در این بازار چالش برانگیز بچشند.

بدون تردید در این جهان مبتنی بر فناوری، بازاریابی مبتنی بر رسانه های دیجیتال، توسعه تجاری را به رشد سریعتر به سوی فروش تبدیل کرده است.

در زیر برخی از اشتباهات رایج که بازاریابان مبتدی آن را انجام می دهند عنوان شده است

بازاریابی دیجیتالی

 

1 زمان زیادی صرف می کنند و نتیجه کمی می گیرند.

اولین چیزی که یک مبتدی را ناراحت می کند زمان بر علیه نتایج است.

واقعیت این است که تقریبا هیچ موفقیت کوتاه مدتی (به جز تبلیغات کلیکی) در عرصه بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین وجود ندارد!

هنگامی که شما شروع به انجام بازاریابی دیجیتالی در کسب و کار می کنید ، برای  دریافت  نتایج باید صبر کنید و پس از چند نتیجه، بازنگری در استراتژی می تواند به نتایج مورد انتظار منجر شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید کار بر روی بازاریابی مبتنی بر رسانه های دیجیتال را متوقف کنید. یکی از چیزهایی که باید به یاد بیاورید و یا به سرپرست خود بگویید که:

نتایج بازاریابی دیجیتالی برای مدت طولانی باقی می ماند.

2 از پیگیری و تحلیل نتایج غافل می شوند.

شخصا می توانم به شما بگویم که همه افرادی که به سادگی تلاش می کنند بازاریابی دیجیتالی یا آنلاین را نادیده بگیرند، آن را  مهارتی فنی می دانند . اما اجازه دهید به شما بگویم، من شخصا هیچ شخص فنی ندارم و هیچ مدرک فنی ندارم. با این حال، با کمک آموزش های Google  و کمک دوستانم در حال حاضر به راحتی فرایند بازاریابی آنلاین سایت خودم را مدیریت می کنم و در مورد روند ردیابی صحبت می کنم، می توانم بگویم ابزار بسیار زیادی برای تحلیل و ردیابی خروجی تلاش های بازاریابی دیجیتالی وجود دارد.

به عنوان مثال، ابزارهای تجزیه و تحلیل کلیدی بسیاری وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی یا عبارات را بدست آورید که به شما کمک می کند به جلو حرکت کنید و رقبای خود را در نتایج جستجو Google بهتر از رقبا انجام دهید.

3 فکر می کنند فقط با صرف هزینه زیاد موفق می شوند.

یکی دیگر از مسائلی که واقعا می تواند بر  فعالیت مبتدیان برای اولین گام شرکت در دامنه بازاریابی دیجیتالی و یا آنلاین تاثیر بگذارد مسئله پول است. بعضی از افراد تصور غلطی مبنی بر این دارند که بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین، سرمایه گذاری بخش قابل توجهی از بودجه بازاریابی دیجیتال شما است. اما این در واقع درست نیست. این که آیا شما متخصص بازاریابی دیجیتالی را استخدام می کنید و یا خودتان شروع به کار در این دامنه می کنید، بسیاری از تکنیک های رایگان وجود دارد که می تواند برای دستیابی به نتایج دست اول انجام شود.

4 از بررسی SEO قافل شده و به آن اهمیت نمی دهند.

بسیاری از افراد که دانش کمی درباره SEO دارند آن را  قضاوت می کنند.

آنها می گویند گوگل در حال حاضر به بهینه سازی صفحات وب (تگ ها، محتوا و غیره) نمی پردازد و یا به دنبال روش های متعارف نیست، بنابراین پول لازم برای سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین نیست (SEO بدون شک بخشی از آن است ) بهتر است از تکنیک های دیگر پیروی کنید.

این نوع مفهومها چیزی جز تصورات غلط درباره بازاریابی دیجیتالی نیستند! جستجوگرهای صفحه (کار بر روی محتوا) همچنان برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو اهمیت دارد. این ابزارها راهنمای جستجوی خزنده ها جهت نشان دادن بهترین نتایج در برابر نمایشهای کاربر نشان می دهد. بله، تکنیک های جستجوگرها پیشرفت می کنند تا بهترین نتایج را برای مشتریان به ارمغان بیاورند.

5 تصور می کنند شبکه های اجتماعی همه بازاریابی دیجیتالی یا بازاریابی آنلاین هستند

اگر شما می توانید در کانال هایی بفروشید، پس لازم نیست کاری انجام دهید. اما برای مبتدیان باید بگویم، این تفکر را متوقف کنید!

در صورتی که جستجو کنید، می توانید روش های دیگر را بیاموزید. وقت خود را به طور کامل در بازاریابی رسانه های اجتماعی صرف نکنید. به عنوان مثال، شما باید تلاش کنید تا حضور آنلاین خود را با تلفن همراه راحت کنید تا به بیشترین تعداد افراد برسید. و برای انجام این کار، باید برخی از تکنیک های کلیدی که به عنوان بخشی از بازاریابی مبتنی بر رسانه های دیجیتال صورت می گیرد را بدانید.


خوب، بسیاری از تصورات غلط درباره پروسه های بازاریابی دیجیتالی وجود دارد. اما من سعی کرده ام فقط 5 مورد از تصورات غلطی را ارائه کنم که می تواند یک فرد مبتدی را به شکست برساند!
. امیدوارم نکات بالا به شما کمک کند تا با اجتناب از تصورات غلط رایج در بازاریابی دیجیتال موفق شوید.

حقیقت را بدانید و موفق شوید.بیشتر بدانید: 7 نکته کلیدی در بازاریابی دیجیتالی

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034