لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

۱۰ رفتار برجسته مدیران موفق

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

رفتار برجسته مدیران موفق

مدیران موفق و پیشرو عادت‌های مؤثر رهبری را آموخته و به کار گرفته‌اند؛ کاری که شما هم می‌توانید انجام دهید.

تبدیل‌شدن به یک مدیر موفق به چیزی بیش از سخت‌کوشی نیاز دارد. مدیران موفق کاری می‌کنند که شور و شوق و علاقه‌ی آن‌ها سازمانشان را برانگیزد. اجازه بدهید اشتیاق شما بخشی از شخصیت رهبری شما باشد. برای رهبری هم از مغزتان استفاده کنید و هم از قلبتان.

مدیری باشید که:

۱. اعتمادبه‌نفس دارد ولی خودستا نیست

مدیران موفق به خودشان اطمینان داشته و اعتمادبه‌نفس بالایی دارند به‌طوری‌که کارکنان به خاطر همین اعتمادبه‌نفس جذبشان شوند.به‌علاوه، مدیران بزرگ کاری را که متعهد به انجام آن هستند رها نمی‌کنند.

برای اینکه بدانید این قابلیت رادارید کافی است ببینید آیا از چالش‌ می‌گریزید یا نه. اعتمادبه‌نفس، شمارا در زمان‌های آشفتگی آرام نگه می‌دارد.

۲. حساس و نسبت به دیگران پاسخگو است

مدیران موفق حساس هستند و نیازهای دیگران را به‌خوبی درک می‌کنند. آن‌ها می‌دانند چه چیزی کارکنان آن‌ها را برمی‌انگیزد و به رفاه آن‌ها توجهی حقیقی نشان می‌دهند.

به افراد سازمانتان اهمیت بدهید و خود را نگهبان سلامت و موفقیت آن‌ها بدانید.

۳. مصمم است

مدیران موفق کار را تا حد کمال ادامه می‌دهند. آن‌ها می‌توانند هم‌زمان جزئیات ظاهراً بی‌اهمیت و تصویر بزرگ را در ذهن داشته باشند. حواسشان به هر چیزی که فکر می‌کنند می‌تواند به آن‌ها در دستیابی به اهدافشان کمک کند هست. وقتی کارها طبق دلخواه آن‌ها پیش نمی‌رود به‌سادگی تسلیم نمی‌شوند.

پروژه‌هایتان را تا انتها ادامه بدهید مگر اینکه دلیل خوبی برای توقف کار داشته باشید.

۴. حمایتگر است

مدیران موفق نسبت به افرادی که سازمان‌ آن‌ها را تشکیل می‌دهند توجهی حقیقی دارند. آن‌ها در چالش‌ها افراد خود را هدایت می‌کنند و همیشه به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که موفقیت بلندمدت آن‌ها را تضمین کنند.

اگر به یکی از کارکنانتان که به خاطر بیماری فرزندش نیاز به تغییر ساعت کاری‌اش دارد کمک کنید تا برنامه‌ی زمان‌بندی جدیدی داشته باشد و در این مسیر به سایر کارکنان هم‌فشاری وارد نکنید هم کارمندتان را حمایت کرده‌اید و هم سازمانتان را.

۵. متمایز است

مدیران موفق حرفه‌ای منحصربه‌فرد، نسبت به تصویر اعمال و حرف‌های خوددارند. آن‌ها به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که کاملاً از کارکنان خود متمایز باشند و درعین‌حال احترام و تحسین آن‌ها را هم برانگیزند.

برای آنکه به‌عنوان یک مدیر از سایرین متمایز باشید باید رهبری خود را با الگوسازی انجام دهید.

حرفه‌ای لباس بپوشید،‌ از اخبار کل سازمان باخبر باشید و با هوشمندی صحبت کنید. اگر موفق شده باشید تصویر مدیریتی منحصربه‌فرد خود را بسازید و با آن راحت باشید خواهید دید که بدون احساس خجالت یا تلاش زیاد مثل یک مدیر راه می‌روید و حرف می‌زنید.

۶. مسئولیت پذیر است

مدیران موفق مسئولیت عملکرد کارکنان خود را بر عهده می‌گیرند. اگر کاری خوب انجام‌شده باشد در حضور همه از کارمندان خود تعریف می‌کنند. وقتی اوضاع به توجه ویژه نیاز داشته و موانعی بر سرکار ایجاد می‌شود، آن‌ها به‌سرعت راهی برای حل مسئله و ادامه‌ی کار پیدا می‌کنند.

هرگاه توانستید این کارها را بدون آنکه به دنبال خطاکار بگردید یا برای فرار از مسئولیت تقصیر را به گردن دیگران بیندازید انجام بدهید، آنگاه یک مدیر مسئول خواهید بود.

۷. حرف‌های متقاعدکننده می‌زند

مدیران موفق بسیار متقاعدکننده هستند. آن‌ها می‌دانند چه پیامی را چه موقع بدهند. تلاش کنید پیام‌های الهام‌بخش ارسال کنید، انگیزه بدهید، اطمینان ایجاد کنید و هر جا که لازم باشد دیگران را هدایت کنید.

اگر بتوانید سازمانتان را با حرف وادار به حرکت کنید، ارتباطی متقاعدکننده،‌ عاشقانه و صادقانه برقرار کرده‌اید.

۸. صادق است

مدیران موفق افرادی صادق هستند. آن‌ها واقعاً همان‌طور با دیگران رفتار می‌کنند که دوست دارند با آن‌ها رفتار شود چراکه به دیگران احترام گذاشته و احساسات آن‌ها را در نظر می‌گیرند.

پس تلاش کنید همان‌طور با دیگران رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.

۹. منظم و سازمان‌یافته است

مدیران موفق پیشاپیش سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی می‌کنند. برنامه‌ریزی به فکر کردن نیاز دارد. اگرچه فکر کردن به سناریوهای مختلف و اثرات محتمل آن‌ها، به مهارت‌های تفکر تحلیلی نیاز دارد.

باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که علاقه‌ی شما  در راستای تفکرتان قرار گیرد که هم با مغزتان رهبری کنید و هم با قلبتان.

۱۰. خوش‌بین است

مدیران موفق عاشق منبع حرکت هستند، به نظر می‌رسد که آن‌ها به‌سادگی می‌توانند به دیگران قوت قلب بدهند و اغلب با شور و اشتیاق و یک‌جور بی‌مبالاتیِ محاسبه‌شده به دل ماجرا می‌زنند.

خوش‌بینی شما،‌ اگر واقعی باشد،‌ به محیط کاری‌تان روح می‌بخشد. از اعمال جسورانه و بدون فکر پرهیز کنید اما به دنبال راه‌هایی باشید که افراد را برانگیخته کنید و به آن‌ها انرژی بدهید. سعی کنید محل کار را برای خودتان و اعضای گروهتان لذت‌بخش کنید. اگر این کار را درست انجام دهید خواهید دید که درعین‌حال که لذت برده‌اید،‌ کار هم انجام‌شده است.

بیشتر بدانید: پنج مهارت که بین همه مدیران موفق جهان مشترک است

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034