لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

تعریف مدیریت ارتباط با مشتری

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

تعریف مدیریت ارتباط با مشتری

دشوار است تعریف قطعی از معنای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ، پیدا کنیم. بنابراین من معنای وسیع آن را به تصویر می کشم و سپس برخی از مثال ها را ارائه می دهم.

ممکن است شما از امکانات نرم افزار CRM و مدیریت ارتباط با مشتری شنیده باشید. خوب CRM فقط یک نرم افزار نیست بلکه بیشتر از آن است.
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یک مولفه حیاتی است، و کل کسب و کار نیاز به درک مدیریت ارتباط با مشتری در تمام بخش ها و عملکردهای کسب و کار برای تشکیل رفتار مناسب برای مدیریت CRM دارد.

مدیریت ارتباط با مشتری موثر است که شامل روش ها، استراتژی ها، نرم افزار و قابلیت های مبتنی بر وب باشد که به سازمان کمک می کند تا روابط مشتری را سازماندهی و مدیریت کند.

چرا بهتر است از از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده کنیم ؟

برای درک مشتری و درک نیازهای آن ها و کمک به کسب و کارخودمان برای ارائه خدمات بهتر.
این سیستم به نوبه خود به کسب و کار برای بهبود رضایت مشتری، افزایش بهره وری کارکنان، کاهش هزینه های عملیاتی و به حداکثر رساندن اثربخشی کمک خواهد کرد.


 

بیایید در مورد این سه گزینه مختلف صحبت کنیم:

• مدیریت ارتباط با مشتری برای درک مشتری

در یک نرم افزار کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری کاربر می تواند اطلاعات کافی از یک مشتری را جمع آوری کند. این اطلاعات شامل نام ها، آدرس ها، شماره های تماس، سن، جنسیت، تعداد فرزندان و غیره می باشد ،در فرایند مدیریت ارتباط با مشتری این اطلاعات کمک می کند مشتریان خود را دسته بندی کنید.
مزیت یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری این است که کاربر می تواند به تجزیه و تحلیل اینکه کدام دسته از مشتریان برای کسب و کار خود بهترین هستند کمک کند.
سپس هنگامی که می دانیم کدام دسته از مشتریان مناسب هستند می توان برای آنها به صورت «شخصی» محتوا،آموزش و تبلیغات مناسب فرستاد.

• مدیریت ارتباط با مشتری برای درک نیاز های مشتریان

همانطور که اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی مشتریان جمع آوری می کنیم، اطلاعات در مورد عادت های خرید آنها نیز جمع آوری و در نرم افزار ذخیره می کنیم و با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده در مورد مشتری و عادات خرید آنها، با کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانم آنچه مشتریان به احتمال زیاد می خواهند را شناسایی و به کسب و کار مان کمک کنیم.

به عنوان مثال، اگر اطلاعات مدیریت ارتباط با مشتری نشان دهد که بهترین مشتریان شما به طور معمول خرید سیب قرمز را در ماه نوامبر برای قیمت فروش متوسط 15 دلار می خرند. شما می توانید رویکرد بازاریابی را که قبل از نوامبر به آنها ارسال می شود آماده کنید و آنها را به سمت خرید 30 دلاری سیب هدایت کنید. مشتری می داند چه چیزی را دوست دارد در آن زمان از سال بخرد و شما یادآوری و شاید انگیزه ای برای خرید بیشتر به آنها داده اید این یکی از مزایای تجزیه و تحلیل مشتریان از طریق نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و ساختن پیشنهاد برای افزایش فروش کسب و کار و در نتیجه افزایش بازده سوداست.

مدیریت ارتباط با مشتری برای مشتریان جدید نیز مفید است

اطلاعات جمع آوری شده در مدیریت ارتباط با مشتری به کسب و کار ها کمک خواهد کرد تا بیشتر از مشتریانی انتخاب کنیم که با استفاده از تجزیه و تحلیل نرم افزار crm بهترین نوع مشتری برای کسب و کارتان هستند.

به عنوان مثال، مردان مجرد بین 30 تا 35 ساله که بین 50،000 تا 60،000 دلار درآمددارند ، بهترین نوع مشتری برای کسب و کارشما هستند پس جامعه هدف شما کاملا مشخص است. با کسب اطلاعات از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ، می تواند یک لیست از همه افراد مجرد که متناسب با توصیف و هدف شما قرار دارند را انتخاب و بازاریابی خود را نسبت به آنها شروع کنید.

فعالیت مدیریت ارتباط با مشتری در بهبود روابط با مشتری این است که به حفظ مشتری وفادار به شرکت و در نتیجه افزایش سودآوری کسب و کارکمک کند.

• مدیریت ارتباط با مشتری برای کمک به کسب و کار و ارائه خدمات بهتر

یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به کسب و کار کمک می کند تا کارآمدتر و موثرتر شود.کسب و کاری می تواند کارآمدتر شودکه مشتری با کسب و کار ارتباط برقرار کند، در عرض چند ثانیه نماینده خدمات مشتری می تواند فایل های مشتریان را تولید کند. این به کارمند همه اطلاعات در مورد مشتری و تعامل آنها با کسب و کار را می گوید.

بنابراین مدیریت ارتباط با مشتری موجب صرفه جویی در وقت برای کسب و کار می شود و می تواند به کارکنان کمک کند تا سطح بالایی از خدمات شخصی را ارائه دهند.

یک برنامه و رویکرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که می تواند به کسب و کار کمک کند. یک نمونه بازاریابی است.
با شناخت تمام اطلاعات در مورد مشتریان، می توان به صورت شخصی به مشتریان رسیدگی کرد و استراتژی های بازاریابی را بر اساس بازار هدف تعریف شده تعیین کرد و این نتایج بهبود یافته بسیار بیشتر از بازاریابی سرد موثر است.
این مقاله تنها یک مرور کلی بسیار گسترده ازتاثیرات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را نشان می دهد.

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034