لوگو نیماد
جستجو
ورود / عضویت

قورباغه ات را قورت بده (عادت به اولویت بندی)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

عصر حاضر برای زندگی کردن دوران فوق العاده ای است. در هیچ زمانی تا حد امروز برای شما امکانات و فرصت های گوناگون برای دستیابی به بیشتر اهدافتان وجود نداشته است. بلکه شاید در هیچ دورانی از تاریخ بشر به این اندازه انتخاب های گوناگون در پیش روی انسان نبوده است. در واقع آنقدر کارهای خوب و جالب برای انجام دادن وجود دارد که شاید بتوان گفت توانایی تصمیم گیری و انتخاب از میان همه آنها عامل تعیین کننده موفقیت شما در زندگی باشد. مهم نیست در حال حاضر چقدر موفق یا نا موفقید، مهم این است که آیا عادت هایتان شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد یا خیر؟

اگر شما هم مانند بیشتر مردم این دوره و زمانه باشید، حتما با زیادی کار ها و کمبود وقت مواجه هستید. در حالی که در تلاش هستید تا خود را جلو بیندازید، کارها و وظایف جدید به طور سیل آسا به سوی شما هجوم می آورند. به همین دلیل است که هرگز نمی توانید تمام کارهایی که باید انجام دهید را به اتمام برسانید و همیشه از برنامه عقب می افتید. به یاد داشته باشید که این دستاورد های شما، مقیاس اندازه گیری عادت ها و انتخاب های شماست .

عادت - قورباغه ات را قورت بده (عادت به اولویت بندی) - نیماد

اهمیت عادت به اولویت بندی

توانایی شما در تعیین مهم ترین کارهایی که باید در هر لحظه انجام دهید و آغاز و به اتمام رساندن آن کار به خوبی و با سرعت، بیش از هر توانایی یا مهارت دیگر در زندگی شما نقش خواهد داشت. یک انسان معمولی اگر بتواند این عادت را در خود ایجاد کند که کارهای خود را به طور واظح اولویت بندی کند و کارهای مهم را سریعا انجام دهد، می تواند از یک نابغه که زیاد حرف می زند و نقشه های عالی می کشد، اما کمتر کاری را به انجام می رساند پیشی بگیرد.

اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغه زنده ای را قورت بدهی، در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت ترین و بدترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایتان پیش بیاید را پشت سر گذاشته اید.

همچنین قدیمی ها گفته اند:( اگر قرار است دو تا قورباغه را بخوری، اول قورباغه ای که زشت تر است را بخور.)

منظور این است که اگر دو کار مهم را در پیش رو دارید، اول کاری را که بزرگ تر، سخت تر و مهم تر است انجام بدهید.

مدام به خودتان یاد آوری کنید که مهم ترین تصمیمی که هر روز می گیرید این است که اول چه کاری را انجام بدهید و بعد از آن به چه کاری مشغول شوید.

و در نهایت، اگر قرار است قورباغه زنده ای را بخوری هیچ فایده ای ندارد که مدت زیادی بنشینی و به آن نگاه کنی.

کلید رسیدن به سطوح عالی کارایی و بهره وری این است که این عادت را برای همیشه در خود ایجاد کنید که هر روز صبح ابتدا به سر وقت مهم ترین کار خود بروید بدون آنکه وقت زیادی را صرف فکر کردن درباره این کار بکنید.

عمل گرایی، عادت افراد موفق

با مطالعه و بررسی هرچه بیشتر در مورد مردان زنانی که درآمد بیشتری داشته و سریع تر پیشرفت کرده اند ویژگی “عمل گرایی” به عنوان بارز ترین و پایدار ترین رفتاری که آنها در هر کاری از خود نشان می دهند خودنمایی می کند. افراد موفق و موثر کسانی هستند که مستقیما به سراغ کار اصلی خود می روند و خود را موظف می کنند تا به طور مداوم و بدون آنکه ذهنشان منحرف شود به انجام آن کار ادامه دهند تا آن را به اتمام برسانند.

حداقل 95% از موفقیت شما در زندگی و کار بستگی به عادت های مختلفی دارد که به مرور زمان کسب می کنید. عادت تعیین اولویت ها، غلبه بر تنبلی و مداومت در انجام مهم ترین وظایف، یک مهارت ذهنی و جسمی است. این عادت ها را از طریق تمرین و تکرار پی در پی یاد بگیرید و انقدر به آن ادامه دهید تا در ذهن ناخودآگاه شما نقش ببندد و به جزء جدا نشدنی رفتار شما تبدیل شود.

ایجاد اعتیاد و موفقیت

شما از نظر ذهنی و عاطفی طوری طرح ریزی شده اید که موفقیت در انجام کار ها به شما احساس خوب و مثبتی می دهد، شما را خوشحال می کند و در شما احساس برنده بودن ایجاد می کند.

هر وقت از عهده کاری، با هر اندازه و با هر مقدار اهمیتی که دارد، برمیایید موجی از انرژی، شور و شوق و اعتماد به نفس را در خود احساس می کنید.هرچقدر این کار مهم تر باشد شادی و قدرت بیشتری احساس می کنید. به اتمام رساندن هر کاری باعث ایجاد اندورفین در مغز می شود. این اندورفین ها در انسان احساس خوشایندی ایجاد می کند.

یکی از بزرگ ترین راز های موفقیت این است که شما می توانید یک “اعتیاد مثبت” نسبت به اندورفین ها در خودتان ایجاد کنید. وقتی این اعتیاد را در خودتان ایجاد کردید انوقت بدون آنکه حتی درباره آن فکر کنید زندگی خود را به نحوی سر و سامان خواهید داد که مدام کار ها و پروژه های بزرگتری را آغاز می کنید و به انجام می رسانید. شما در واقع به نحوی بسیار مثبت به موفقیت معتاد خواهید شد.

یکی از راه های رسیدن به یک زندگی عالی، موفقیت شغلی و رضایت کامل از خود این است که عادت شروع کردن کارهای مهم و تمام کردن آنها را در خود ایجاد کنید. وقتی به این مرحله برسید این عادت چنان نیرومند می شود که به پایان رساندن کارهای مهم را آسانتر از رها کردن آنها خواهید یافت.

تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. خوشبختانه ذهن شما مثل یک ماهیچه عمل می کند. هرچقدر بیشتر آن را به کار بگیرید قوی تر می شود و قابلیت بیشتری پیدا می کند. با تمرین می توانید هر رفتار یا عادتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید.

چند نکته برای ایجاد اعتیاد مثبت به موفقیت

  • از کارهای کوچک شروع کنید. شروع با کارهای کوچک و ساده می تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس خود را برای انجام کارهای بزرگتر افزایش دهید.
  • به خودتان پاداش دهید. وقتی از عهده کاری بر می آیید، به خودتان پاداش دهید. این کار به شما کمک می کند تا احساس خوبی داشته باشید و انگیزه خود را حفظ کنید.
  • از دیگران حمایت بگیرید. داشتن یک مربی یا دوستی که به شما کمک کند و شما را تشویق کند، می تواند بسیار مفید باشد.

اگر به دنبال موفقیت در زندگی هستید، ایجاد اعتیاد مثبت به موفقیت یک راه عالی برای رسیدن به اهداف خود است. با تمرین و تعهد، می توانید این عادت را در خود ایجاد کنید و به زندگی خود معنا و هدف ببخشید.

بخشی از کتاب قورباغه ات را قورت بده ، نوشته برایان تریسی

به این مطلب امتیاز بدهید:

[kkstarratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره نیماد

جهت تماس، فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس با کارشناسان:     91012460-034